1 Aralık 2011 Perşembe

DERS PLANI

6.Sınıf Bilgisayar Dersi Günlük Planıdır.
           BÖLÜM I:

Dersin Adı: Materyal Tasarım

Sınıf: 6. sınıflar

Konu: Tasarım Nasıl Olmalı

Önerilen Süre: 15 dakika

           BÖLÜM II:

Öğrenci Kazanımları


AMAÇ: Tasarım hakkında bilgi vermek genel kurallarını öğretmek

Ünite Kavramları ve Sembolleri/ Davranış Örüntüsü

Tasarım Hakkında Bilgilendirmek

Güvenlik Önlemleri

Et­kin­lik­ler sı­ra­sın­da ka­za­la­ra ne­den ola­bi­le­cek dav­ra­nış­lar­dan ka­çı­nıl­ma­sı.
Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri
Anlatım , soru – yanıt, gözlem , gösterip yaptırma , inceleme.

Kullanılan Eğitim Teknolojileri-
Araç, Gereçler ve Kaynakça
*Öğretmen  *Öğrenci
Afiş, sayfalar , diğer bilişim kaynakları

Dikkati Çekme

Tasarım hakkında neler biliyorsunuz?
Güdüleme
Verilen cevaplar doğru ise öğrenciyi tebrik etme .
Gözden Geçirme
Bugün dersimizde Tasarım Hakkında Bilgiler Öğreneceğiz.
Derse Geçiş
Önceden hazırlanmış materyallerle derse geçişi sağlamak Tasarım Nasıl Olmalı konusunun öğrenilmesi sağlanır.
Bireysel Öğrenme Etkinlikleri
(Ödev, deney, problem çözme vb.)
        1. Öğrencilere, yapılacak işin işlem basamaklarını sırasıyla uygulatma. 
 2. Yapılan işin işlem basamaklarını uygunluğunun kontrol edilmesi
Özet
Derste Tasarımın tam olarak öğrenildiğini anlamak için çeşitli uygulamaların yapılması

Ölçme-Değerlendirme:

Bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-Değerlendirme
Grupla öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme- Değerlendirme
Öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri düzeyde öğrenme hızında olan öğrenciler için ek Ölçme-Değerlendirme etkinlikleri

Bireysel değerlendirme :
  1. Öğrencilere, yapılacak işin işlem basamaklarını sırasıyla uygulatma.
  2. Yapılan işin işlem basamaklarını uygunluğunun kontrol edilmesi
Grup değerlendirme :
1.       Yapılan işin istenilen özelliklere uygunluğunun kontrol edilmesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder